Haberler

Kuytu köşede kalmış bir yer!(Haber Konseyi)
12 Ağustos 2016, Cuma

KEBAP MI YEMEK İSTİYORSUNUZ? ŞARK SOFRASINA GELİN!
Merhaba sevgili dostlar…

Bu benim ilk yazım olucak edindiğim ve tadım yaptığım biraz kuytuda kalmış fakat inanılmaz lezzetli bir yerden söz edeceğim. Arkadaşım bahsetmiş olduğu yoldan ilerlerken buradan böyle bi yer çıkacağını düşünmemiş ve hatta içerisi hınca hınç dolu şekilde buldum üstelik hafta içi olmasına rağmen. Peki bu kalabalığın yoğun servisin çok iyi olduğu anlamına gelir mi diye sordum kendime ki bende ön yargılı şekilde oturdum bu sıradan görünümlü kebapçıya. Ataköy’ün 5. kısmında bulunan şark sofrası isimli mekana ilk olarak arkadaşımın tavsiyesi ile zeytinli salatasını söyledik özellikle benim için yanyana koyamayacağım lezzetler pek mümkün değil her türden her farklı lezzeti yanyana düşünebilirim ve tatmakta sabırsızlanırım.

ZEYTİN SALATASI

Zeytin salatasının tadına baktım ve gerçekten daha önce yemediğim bir salata türü olduğu için kendi kendime bu salataya daha farklı ne olurdu diye düşünmedim değil ama ilk tadanlar için gerçekten harika. Garson arkadaşlardan edindiğim bilgilere göre bu zeytin Hatay’dan geliyor ve 15 gün boyunca marine ediliyor ayrıca bu zeytin normalde yenilebilen bir zeytin değil cünkü fazla acımtırak. Arkasından atıştırmalık fıstıklı içli köfte, ekşili kuru dolması benden tam not aldı.

SATIR ADANA KEBABI

Bir satır adana kebabı var ki sanırım iki porsiyon yedim. Ben pek et tüketen biri değilim şunu da belirtmek isterim Nusret ve Günaydın gibi ette dahi olan restoranlardan her türlü eti tatmış biri olarak benim için en iyiler listesine girmiş bulunmakta.

CEVİZ TATLISI

Arkasından gelen ceviz tatlısı bizim bildiğimiz gibi cevizin sadece iç kısmından değil cevizin olmamış bütün hali ile yapılmış şerbetli bir tatlı ki gerçekten çok farklı. Bunun yanı sıra çok az söylediğim ve burda nasıl acaba diye düşündüğüm katmerin tadi beni benden aldi. 

Benim bir mekanda dikkat ettiğim husus tabiki mekanin görüntüsü, temizliği, yemeklerinin yanı sıra servis ekibinin misafirleri ağırlaması çok önemli bir husus. Ben yediğim her yemeğin nasıl piştigi, konulan malzemeleri sormama aldığım her cevaptan tatmin olmam ayrıca mutlu etti. Kendilerine emeklerinden dolayi teşekkür ediyorum yakın zamanda yine kendilerini ziyaret edeceğim…